Present Administration


Sr. Chinnamma Kunnakkatt

(Superior General)

Sr. Elsy Illickal

(1st Councillor)

Sr. Lissa Rose Puravakkatt

(2nd Councillor)

Sr. Marykutty Poovakulath

(3rd Councillor)

Sr. Alphonsa Chirayath

(Finance Officer)

Africa Region



Sr. Kochuthresia Maliekkal

(Regional Superior)


Sr. Sheeba Maliekkal

(Regional Councilor Africa)


Sr. Grace Chirackal

(Regional Councilor Africa)

Andhra Region





Sr. Rosily Kalthil

(Regional Superior Andhra)




Sr. Kochuthresia Muttanthottiyil

(Regional Councilor Andra)




Sr. Lucy Athikkatt

(Regional Councilor Andra)


Previous Administration Team



    »» 13th Election of Society of the Nirmala Dasi Sisters from 17th - 26th November 2013

    »» 12th Election of the Society of Nirmala Dasi Sisters from 17th - 21st November 2010

    »» 11th Election of the Society of Nirmala Dasi Sisters from 17th - 21st November 2007

    »» 10th Election of the Society of the Nirmala Dasikal from 17th - 21st November 2004

    »» 9th Election of the Society of the Nirmala Dasikal from 17th - 21st November 2001

    »» 8th Election of the Society of the Nirmala Dasikal from 20th - 23rd November 1998

    »» 7th Election of the Society of the Nirmala Dasikal from 23rd - 27th November 1995

    »» 6th Election of the Society of the Nirmala Dasikal on 7th January 1993

    »» 5th Election of the Society of the Nirmala Dasikal on 7th January 1990

    »» 4th Election of the Society of the Nirmala Dasikal on 18th November 1986

    »» 3rd Election of the Society of the Nirmala Dasikal on 13th December 1983

    »» 2nd Election of the Society of the Nirmala Dasikal on 29th November 1980

    »» 1st Election of the Society of the Nirmala Dasikal on 9th December 1977